Kicsit más sorrendben,de ez a pár momentum a lényege a napomnak.Ebéd után,amit anyukámmal töltöttem,átugrottam a szomszédos épületbe,a könyvtárba.Ha már egyszer van olvasójegyem,akkor használjam is.:)
Először leültem,kézbe vettem egy-két folyóiratot,bele-beleolvasgattam.Így volt ideje ülepedni az ebédnek,és volt időm feloldódni.Ezer éve nem jártam könyvtárban-kivéve a múltkori beiratkozást,és röpke körbetekintést-,azt sem tudtam mi hogyan működik.Némi sejtésem volt azért.:)
Miután elég erőt gyűjtöttem újságolvasással,felcammogtam az emeletre könyveket mustrálni.Ízlelgettem mi merre van,tudom hogy van kódrendszer,meg miegymás,de nehezen rázódok bele olyan rendszerekbe,melyeket nem alkottam.Menni fog ez kérem,csak idő kérdése.
Viszonylag hamar rátaláltam a lakberendezéssel,egyén kreatívkodással kapcsolatos részlegre.Lakberendezéses könyv sok volt,varrásról alig-alig.Nézelődés közben rátaláltam A szabás-varrás ABC-je című könyvre,amit már régóta vadásztam.Hasznos leírások vannak benne ruhavarrással kapcsolatban,mindezek hatalmas rajzokkal illusztrálva.Egy könyv,nem könyv,ezért keresgéltem még.Sokat találtam ami érdekelne,de nem akartam az egész könyvtárat hazacipelni.
A választásom végül a Tervezd a sikert! című elég rövidke,aprócska,mondhatni zsebkönyvre esett.Szeretem megtervezni a dolgokat,persze nem görcsösen,hiszen kell a spontaneitás is.Erről egyébként a könyv is ír,hogy nem szabad görcsösen ragaszkodni egy tervhez,mert az éppen olyan rossz,mint ha nem is terveznénk.
Tudom,sokan ódzkodnak ettől a témától,számomra mégis fontos.Egyre jobban érzem azt,hogy ha nincsenek konkrét kitűzött céljaim,akkor nem halad semmi,nincs kedvem semmihez.Olyankor felkelni is nehéz.De ha van valami konkrét tervem,akkor lelkesen kelek,nem húz vissza az ágy és búgó vagyok.
Tehát fontos lenne terveznem,de valahol mindig elakadok,nem is tudom,hogy kezdjem,mit tegyek.Remélem ez a könyv kicsit megvilágítja eltévedt lelkem-bár régebben olvastam hasonló témájú könyvet,csak a módszert elfelejtettem gyakorlás híján-.
Bejegyzésem margójára:először olvasni,aztán tervezni és utána következik a varrás.
2010. november 10., szerda
2010. november 9., kedd
Batikolással diszített tatyó
Vásároltam nemrég néhány dolgot a Zöldboltban,és a vásárolt termékek hazacipeléséhez vettem egy vászonszatyrot is.Gondoltam,majd jól megfestem.Ez lett belőle.Eredetileg inkább az élénk színekből akartam többet,de végül is így is tetszik.:)
A füleket nem festettem,a száradás során csordogált rájuk a festék.Colombus festékkel,mikrózással készült.
Felhasznált színek:ciklámen,türkizzöld,kávébarna,papayasárga,korall.
2010. november 4., csütörtök
Megérkeztek!
Nagy örömömre ma megérkeztek az Etsyről, földrajzi pontosságot tekintve Dél-Koreából a rendelt anyagaim.Élőben is szépen,erős vásznak,ahogyan reméltem is a képek alapján.
Az almás tetszik még mindig a legjobban,élőben sokkal szebb és élénkebb színe van.
A cicás a második,ezen a hello feliratok és a cica csíkjai arany színűek.
A kutyusos anyaga kevésbé rózsaszín,inkább natúr árnyalat,de ez nem baj.
Már alig várom,hogy beléjük vághassak!
Más:vásároltam irattartó papucsokat,hogy legyen mibe elraknom a burdáimat.Már bele is tettem őket.Így legalább nem vízszintesben csúszkálnak össze vissza.Mivel ezek natur tokok,valahogy biztos felcsicsázom majd őket.:)Pakolás közben rátaláltam régi üvegfestéssel készült képeimet.Majd felteszem őket is ide,bár semmi extra,önmagam kipróbálására és az akkor szerzett üvegfestékek színeinek kipróbálására.
Az almás tetszik még mindig a legjobban,élőben sokkal szebb és élénkebb színe van.
A cicás a második,ezen a hello feliratok és a cica csíkjai arany színűek.
A kutyusos anyaga kevésbé rózsaszín,inkább natúr árnyalat,de ez nem baj.
Már alig várom,hogy beléjük vághassak!
Más:vásároltam irattartó papucsokat,hogy legyen mibe elraknom a burdáimat.Már bele is tettem őket.Így legalább nem vízszintesben csúszkálnak össze vissza.Mivel ezek natur tokok,valahogy biztos felcsicsázom majd őket.:)Pakolás közben rátaláltam régi üvegfestéssel készült képeimet.Majd felteszem őket is ide,bár semmi extra,önmagam kipróbálására és az akkor szerzett üvegfestékek színeinek kipróbálására.
2010. november 3., szerda
Mai gyerekszáj
Levettem a konyhából és az előszobából a függönyöket.Ezek az utcafrontra néző ablakok.
-Anya,levetted őket?
-Igen,kimosom.
-De..de... belátnak a fák!
-Anya,levetted őket?
-Igen,kimosom.
-De..de... belátnak a fák!
2010. október 29., péntek
Gyönyörűségek kékben
Ezeket a gyönyörűségeket már rég kiszemeltem az Etsyn.A gyűrűt sajnos már elhappolták előlem,de hasonlóra van remény még.A ruhára még gyűjtenem kell.:)
Bevallom,hogy fülbevalót most kerestem hozzá,szerettem valami stílusban ideillőt találni.A szandálcipő nem is illik a Jégkirálynős stílushoz,a ruha mellé kész pazarlás lenne felvenni.Akkor túl sok lenne a minta,a figyelemfelkeltő darab.
1.elseetee2 2.threadhead
Bevallom,hogy fülbevalót most kerestem hozzá,szerettem valami stílusban ideillőt találni.A szandálcipő nem is illik a Jégkirálynős stílushoz,a ruha mellé kész pazarlás lenne felvenni.Akkor túl sok lenne a minta,a figyelemfelkeltő darab.
1.elseetee2 2.threadhead
2010. október 22., péntek
Hétágra süt a nap a szivárványomra
Ezer éve,na jó csak 1,5 éve nem csináltam memóriadrótos karkötőt.A napokban viszont a kezembe akadt ez a hétsoros memóriadrót.Mégiscsak kezdeni kell vele valamit.Kis töprengés után arra jutottam,hogy kihasználom a szivárvány színekben pompázó akrilgyöngyeim adta lehetőséget,és csinálok egy sokszínűt.Természetesen Bogi is segíteni akart,alaposan megtapogatta a gyöngyöket,számolt,forgatta őket.:)
A napsütés most jókor jött,így normális,színhelyes képet tudtam róla készíteni.A második kép lett a legjobb.
A napsütés most jókor jött,így normális,színhelyes képet tudtam róla készíteni.A második kép lett a legjobb.
2010. október 21., csütörtök
Régi emlékeink új ruhában
Vannak régi dolgok,amik kukába valóak,de vannak olyan darabok is,amelyeket néhány kicsi fortéllyal maivá varázsolhatunk.Nehéz megállapítani mi az érték és mi nem,és nyilván ez egy olyan téma,ami mindenki másként érzékel.Ami nekem értéktelen,neked kincs.De ez nem húzható rá mindenre,valamitől igenis meg kell válni,mert hasznavehetetlen,továbbadhatatlan és elveszi a helyet a valódi értékektől.Aztán ott van az a mélyen motoszkáló gondolat is,hogy minden egyes kidobott darabbal növesztem a világ szemétlerakóinak méretét.:(Szeretnék mindent újrahasznosítani,de nem lehet.Mindent megtartani sem lehet,mert akkor tényleg elvesznek az értékek,nagyon jól tudom,ezt tapasztalom.Pl. amint átrendeztem,selejteztem Bogi ruháit-a kinőtt ruhákat egy zsákba,a még bele kell nőnie ruhákat egy másik zsákba- rögtön rájöttem,hogy mennyi ruhája is van amit hordani tud.Ezek előtte is megvoltak,de akkor nehezen láttam meg őket a többi méret között.Jobban szeretem,ha a dolgok átláthatóak,mint ha felhalmozottak.Bennem van még a gyűjtögetés,de már megérett a gondolat,hogy nem leszek szegényebb attól,ha nem halmozok.Sőt gazdagabb leszek.Térben,energiában....
Ez a polc még a dédnagyapám hagyatéka,saját maga csinálta,van még tőle más bútor is.Pedig nem is asztalos volt,hanem cukrász.:)
A régi színei megkoptak,így már nem volt annyira élvezhető,hiába is emlék.A fotók őrzik a régi festését.Egyszerűbbet,funkcionálisabbat szerettem volna belőle.Lecsiszoltam egy kicsit,hogy barázdáltabb legyen a felülete,és így könnyebben megtudjon rajta tapadni a festék.Mivel a fa jellegét az előző festés miatt nem tudtam visszaadni,ezért maradt a zománcfesték.Lekentem alapozóval,majd két réteg matt,fehér festékkel.Nem akartam selyemfényűt,sem fényeset,így sokkal letisztultabb.
Bogi ruhái kaptak benne helyet,a tetején a plüssállatok pihennek.Régebben is volt rajta függöny,és most is tervben van,majd ha kész lesz,akkor azt is fényképezem.Szeretem a bútorokat megmenteni,átfesteni,átkárpitozni.Csak legyen rá időm,pénzem és kitartásom.:)
Ez a polc még a dédnagyapám hagyatéka,saját maga csinálta,van még tőle más bútor is.Pedig nem is asztalos volt,hanem cukrász.:)
A régi színei megkoptak,így már nem volt annyira élvezhető,hiába is emlék.A fotók őrzik a régi festését.Egyszerűbbet,funkcionálisabbat szerettem volna belőle.Lecsiszoltam egy kicsit,hogy barázdáltabb legyen a felülete,és így könnyebben megtudjon rajta tapadni a festék.Mivel a fa jellegét az előző festés miatt nem tudtam visszaadni,ezért maradt a zománcfesték.Lekentem alapozóval,majd két réteg matt,fehér festékkel.Nem akartam selyemfényűt,sem fényeset,így sokkal letisztultabb.
Bogi ruhái kaptak benne helyet,a tetején a plüssállatok pihennek.Régebben is volt rajta függöny,és most is tervben van,majd ha kész lesz,akkor azt is fényképezem.Szeretem a bútorokat megmenteni,átfesteni,átkárpitozni.Csak legyen rá időm,pénzem és kitartásom.:)
2010. október 16., szombat
The winner is ...
A századik bejegyzésemben hirdettem játékot,a 3 pifes hozzászólás után a többi hozzászólónak is ígértem sorsolást.Kiírtam cetlire a neveket,összehajtottam,kezembe vettem,és alaposan megráztam.Majd Bogi választott egyet.Gratulálok a nyertesnek,kérnék egy címet az e-mailomra:monavagyok@gmail.com.A nyereményt még nem leplezem le,meglepi lesz:)
Ezeket az anyagokat rendeltem Etsyről

Már nagyon várom!:)Kb. 2 hét míg megjön.
Más:csináltam egy új facebookos oldalt,mert nem feküdt a név mögött az,hogy rajongói oldal.Így csak simán Monaline design.Ez nem tűnik már annyira önimádónak,rajongói klubot meg csináljanak a rajongók,és ne én.:)
Szóval szívesen veszem a lájkolásokat!
2010. október 11., hétfő
Hogyan tegyünk szert a régebbi Burdák szabásmintáira?
Tegnap ingyen lehetett beiratkozni nálunk a könyvtárba.Már régebb óta gondolkoztam rajta,így most ez a lehetőség kapóra jött nekem.Gyorsan körbe is néztem,hogy mik vannak és kiderült,hogy a régebbi Burdákat ki lehet kölcsönözni.Ez szuper!Szerintem más nagyobb városok könyvtáraiban is van ilyen.
2010. október 10., vasárnap
Laptop táska kettő

Már régóta pakolgattam ezt a textilt.Nagyon tetszett,voltak elképzeléseim,végül első szabásra ez lett belőle.Gothic stílust kedvelők előnyben!:)
Ja és ebbe került már Monaline-os címke is!
Mutogatós néni vagyok

Az elmúlt két napban Budapesten voltam,így sikerül újabb anyagokat vásárolnom.Persze itthon is szoktam,de itt sokkal drágábbak ugyanazok az anyagok.
Ezeket az anyagokat az I love textil üzleteiben vettem.Többen is voltam,mert ciklámen színű passzét kerestem.De nem volt,ezért rózsaszínt vettem.Derékmelegítő lesz belőle.A másik rózsaszín anyag melegítő lesz Boginak.A kék-zöld kockás is egy rugalmas pamutos anyag,nyomott a mint,mert a hátoldala fehér.Ebből szintén Boginak lesz nadrág.A kacskaringós mintájú és khaki színű kordbársonyból valószínűleg táska lesz,de lehet szoknya.Aztán lehet,hogy egy 3. verzió jut eszembe,és azt "kell" megvalósítanom.A fekete fehér kabátszövetből mi más lehetne,mint amit a nevében hordoz.Valami középhosszú fazon.Vettem az IKEA-ban is anyagokat.Gunvort,amit a honlapon újnak írnak,valójában már régebb óta van,de a többi változat eltűnt a polcokról.Meg egy maradékot ebből az új Monalis-ből.Már a neve is jó:D
2010. október 7., csütörtök
Kicsit elment a kedvem
Nem az alkotástól,mert rengeteg ötletem van,csak tudjam eldönteni melyikkel kezdjem,folytassam a sort.A bajom inkább azzal van,ami a Meskán folyik jelenleg az új menüpontban.Nagyon jó dolog,hogy van végre egy hely ahol tudnak véleményt cserélni az alkotók,de ez most így nagyon elfajult.Tele van indulatokkal,elő jönnek a régi sérelmek,sikerül mást belelátni egy-egy írásba.
Már akkora káosz van,hogy magam sem tudom,hogy mit is gondoljak a dolgokról.Persze véleményem az van nekem is,de jól elvan a fejemben,nem szeretne most inkább kijönni.:)
Már akkora káosz van,hogy magam sem tudom,hogy mit is gondoljak a dolgokról.Persze véleményem az van nekem is,de jól elvan a fejemben,nem szeretne most inkább kijönni.:)
2010. október 2., szombat
Laptop táska no1

Elkészült ez első laptop táska.Anyaga egy fekete alapon amerikai helységnévtáblás erős vászon.Belső rész egy szivacsra steppelt fekete vászon(Ikea Ditte).A szivacs védi a gépet.Füle fekete hevederpánt.Cipzárral záródik,amely az oldalakon is fut egy kicsit,hogy így könnyebb legyen behelyezni a gépet.A varrásszélesség eltüntetése gyanánt kap majd még fekete ferdepántot is. Már van több verzió is,azokat majd később mutatom.:)
Sapkát kötöttem

Nem tudom más hogyan köt sapkát (körkötőtűvel?-eddig azzal nem volt szerencsém),nekem a zoknikötőtűs verzió tetszik.Már több sapkát kötöttem az elmúlt 1-2 évben,most azért fotóztam a folyamatot,mert elküldöm Edit őszi pályázatára.Ez kb. 1-2 éves méret,olyan fonalból készült,amit több különböző színű szálból sodortak össze.Nem a legpuhább fajta,viszont meleg.:)
Készül majd több verzió is,Boginak is elkel már egy anya kötötte darab.
A képekről néhány szóban:
1.Felszedtem 4 tűre 20-20 szemet,majd kötöttem néhány sor passzét 2sima-2fordított felállásban.
2.Ezután sima sorok következtek.
3.Majd elkezdtem fogyasztani.
4.A kész sapka.
A fogyasztás mikéntjét mindig akkor találom ki,ez a sapka is most egy tesztdarab,hogy milyen is lesz így.Mivel kb. 1 éve kötöttem utoljára sapkát azóta elfelejtettem,hogy akkor hogyan is csináltam.Akkor jobb lett,de végül is ez sem rossz.
A párna azért szerepel némelyik képen,mert mikor 5 tűvel kötök,akkor az ölembe teszek mindig egyet,ami alátámasztást ad a kötésnek,nem csúszik ki semelyik tű sem,és a kezem sem zsibbad el olyan hamar.:)
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)







