2010. november 28., vasárnap

Kesztyű ciklámen és padlizsánlila szinekben

Bogi múlt hétvégén elhagyta a rózsaszín kesztyűjét és nagyon szomorú lett.Mondanom sem kell,a másik kesztyűje is elbújt(szerencsére azóta megkerült).De az elveszett és a másik is pont méret,ezért nagyon megörültem mikor a rőfösben találtam a maradék anyagok között találtam egy ciklámen és egy padlizsánlila színű anyagdarabkát.Először azt hittem vastagabb poláranyag,de a mai varrásnál leesett,hogy ez kabátszövet,amiket régebben megcsodáltam már,hogy milyen szép kabátok lennének belőle.A kesztyű szabásmintája úgy készült,hogy Bogi egy lapra letette a kezét,a hüvelykujját 90fokban eltartotta a többitől,melyeket szorosan összezárt.Kb. 1,5cm rászámoltam és ívesen körberajzoltam.Ehhez majd hozzá kell adni még a varrásszéllességet.A csuklórészhez gumiszalagot varrtam cikkcakköltéssel.A kesztyű elkészítésében nagy segítségemre volt az a könyv,amit Abile küldött nekem.Nagyjából rájöttem volna magamtól is,csak lemaradt volna a gumi belőle.Pedig az fontos.:)
Élőben sokkal szebb színük van,de most csak ilyen fotó sikerült.A lényeg a lényeg,Boginak tetszik!:)


2010. november 27., szombat

Karácsonyi készülődés:Szaloncukrok textilből

Még tegnap készültek ezek a textil szaloncukrok.Nagyon tetszettek a másoknál látott szaloncukik,és mikor kérték az oviban,hogy vigyünk be pár szemet(eredetit) kiötlöttem,hogy készítek nekik pár szemet textilből is.Vettem piros alapon csillagos anyagot,és egy halványsárga(vajszínű?) szintén csillagos anyagot.Zöldből csak nagyobb karácsonyi mintás anyag volt,így  pöttyöset vettem ebből a színből.Kék karácsonyi anyagot a rőfösnél nem leltem,egy másik boltban igen,de aztán végül is nem vettem.30-30cm anyagot vettem,mindegyik darabból 6db 10x10cm-es négyzetet vágtam ki,maradt még bőven belőlük.
A széle csipke helyett szaténszalag lett.A maradék anyagból karácsonyi futó lesz,még nem tudom melyik patchwork minta lesz a meghatározó benne.:)
A szaloncukrok hétfőn mennek az oviba,remélem örülni fognak nekik.


Az idő megfestette a tájat

Igaz fehérre,de nem baj,mert a vászonra akár nyárat is újrafesthetjük,mert nagyon jó áron lehet venni a Lidl-ben hozzá kellékeket.Meg is leptem magam egy olajfestékkészlettel.Vásznat most nem vettem,mert egy régebbi akció keretében vettem több gurigával,már csak faléceket kell hozzá vennem (pl.Obi),és összeszerelnem.Már csináltam ilyen keretet,nem nehéz.

2010. november 24., szerda

Aminek nagyon örülök,és régóta tartoztam

Nyertem Abile játékán (is,és itt is),és nagyon gyorsan,már picivel több,mint 2 hete át is vehettem a postásunktól a csomagot.Nagyon örültem neki,már aznap akartam bejegyzést írni,de a fényképezőm megmakacsolta magát,és akárhogy állítgatom homályos képeket csinál.Egyszer tavaly is csinált ilyet,az is pont ilyentájt van.Úgy látszik ez valami fóbia nála,azután megjavult,remélem most is,ha nem akkor sürgősen kell keresnem neki egy doki.Kicsit félek tőle,mert úgy érzem,hogy egy fényképezőgép javítása arányosan nő a vételi árával.No mindegy ,kanyarodjuk vissza az eredeti témára.Ma sikerült elkunyerálnom anyu gépét,ezzel sikerült normálisabb(valamiért zöld lett a tónusa,képszerkesztővel javítgattam) készítenem.A nyereményem egy piros alapon fehér szivecskés anyagból készült bugyor,ami igazából egy ékszertartó,de más tartónak is funkcionálhat.Belül több rekesze van.Kaptam mellé egy könyvet is,amiben megtalálható a bugyor leírása is.
A könyv a Praktika:Varrjunk ötletesen kiadása.Nagy mázlim,hogy kinéztem már ezt a könyvet,de akkor szerencsére nem vettem meg.Arra gondoltam,majd beleírom a karácsonyi listámba.Hát már nem kell,de lám,a kívánságok így teljesülnek!:)
Nagyon köszönöm!

2010. november 10., szerda

Tervezni,varrni,olvasni

Kicsit más sorrendben,de ez a pár momentum a lényege a napomnak.Ebéd után,amit anyukámmal töltöttem,átugrottam a szomszédos épületbe,a könyvtárba.Ha már egyszer van olvasójegyem,akkor használjam is.:)
Először leültem,kézbe vettem egy-két folyóiratot,bele-beleolvasgattam.Így volt ideje ülepedni az ebédnek,és volt időm feloldódni.Ezer éve nem jártam könyvtárban-kivéve a múltkori beiratkozást,és röpke körbetekintést-,azt sem tudtam mi hogyan működik.Némi sejtésem volt azért.:)
Miután elég erőt gyűjtöttem újságolvasással,felcammogtam az emeletre könyveket mustrálni.Ízlelgettem mi merre van,tudom hogy van kódrendszer,meg miegymás,de nehezen rázódok bele olyan rendszerekbe,melyeket nem alkottam.Menni fog ez kérem,csak idő kérdése.
Viszonylag hamar rátaláltam a lakberendezéssel,egyén kreatívkodással kapcsolatos részlegre.Lakberendezéses könyv sok volt,varrásról alig-alig.Nézelődés közben rátaláltam A szabás-varrás ABC-je című könyvre,amit már régóta vadásztam.Hasznos leírások vannak benne ruhavarrással kapcsolatban,mindezek hatalmas rajzokkal illusztrálva.Egy könyv,nem könyv,ezért keresgéltem még.Sokat találtam ami érdekelne,de nem akartam az egész könyvtárat hazacipelni.
A választásom végül a Tervezd a sikert! című elég rövidke,aprócska,mondhatni zsebkönyvre esett.Szeretem megtervezni a dolgokat,persze nem görcsösen,hiszen kell a spontaneitás is.Erről egyébként a könyv is ír,hogy nem szabad görcsösen ragaszkodni egy tervhez,mert az éppen olyan rossz,mint ha nem is terveznénk.
Tudom,sokan ódzkodnak ettől a témától,számomra mégis fontos.Egyre jobban érzem azt,hogy ha nincsenek konkrét kitűzött céljaim,akkor nem halad semmi,nincs kedvem semmihez.Olyankor felkelni is nehéz.De ha van valami konkrét tervem,akkor lelkesen kelek,nem húz vissza az ágy és búgó vagyok.
Tehát fontos lenne terveznem,de valahol mindig elakadok,nem is tudom,hogy kezdjem,mit tegyek.Remélem ez a könyv kicsit megvilágítja eltévedt lelkem-bár régebben olvastam hasonló témájú könyvet,csak a módszert elfelejtettem gyakorlás híján-.
Bejegyzésem margójára:először olvasni,aztán tervezni és utána következik a varrás.

2010. november 9., kedd

Batikolással diszített tatyó

Vásároltam nemrég néhány dolgot a Zöldboltban,és a vásárolt termékek hazacipeléséhez vettem egy vászonszatyrot is.Gondoltam,majd jól megfestem.Ez lett belőle.Eredetileg inkább az élénk színekből akartam többet,de végül is így is tetszik.:)
A füleket nem festettem,a száradás során csordogált rájuk a festék.
Colombus festékkel,mikrózással készült.
Felhasznált színek:ciklámen,türkizzöld,kávébarna,papayasárga,korall.

2010. november 4., csütörtök

Megérkeztek!

Nagy örömömre ma megérkeztek az Etsyről, földrajzi pontosságot tekintve Dél-Koreából a rendelt anyagaim.Élőben is szépen,erős vásznak,ahogyan reméltem is a képek alapján.
Az almás tetszik még mindig a legjobban,élőben sokkal szebb és élénkebb színe van.
A cicás a második,ezen a hello feliratok és a cica csíkjai arany színűek.
A kutyusos anyaga kevésbé rózsaszín,inkább natúr árnyalat,de ez nem baj.
Már alig várom,hogy beléjük vághassak!
Más:vásároltam irattartó papucsokat,hogy legyen mibe elraknom a burdáimat.Már bele is tettem őket.Így legalább nem vízszintesben csúszkálnak össze vissza.Mivel ezek natur tokok,valahogy biztos felcsicsázom majd őket.:)Pakolás közben rátaláltam régi üvegfestéssel készült képeimet.Majd felteszem őket is ide,bár semmi extra,önmagam kipróbálására és az akkor szerzett üvegfestékek színeinek kipróbálására.

2010. november 3., szerda

Mai gyerekszáj

Levettem a konyhából és az előszobából a függönyöket.Ezek az utcafrontra néző ablakok.
-Anya,levetted őket?
-Igen,kimosom.
-De..de... belátnak a fák!

2010. október 29., péntek

Gyönyörűségek kékben

Ezeket a gyönyörűségeket már rég kiszemeltem az Etsyn.A gyűrűt sajnos már elhappolták előlem,de hasonlóra van remény még.A ruhára még gyűjtenem kell.:)
Bevallom,hogy  fülbevalót most kerestem hozzá,szerettem valami stílusban ideillőt találni.A szandálcipő nem is illik a Jégkirálynős stílushoz,a ruha mellé kész pazarlás lenne felvenni.Akkor túl sok lenne a minta,a figyelemfelkeltő darab.

                                           
                                               1.elseetee2                       2.threadhead

                                           3.Puremystic                  4.CreationsLibellule

2010. október 22., péntek

Hétágra süt a nap a szivárványomra

Ezer éve,na jó csak 1,5 éve nem csináltam memóriadrótos karkötőt.A napokban viszont a kezembe akadt ez a hétsoros memóriadrót.Mégiscsak kezdeni kell vele valamit.Kis töprengés után arra jutottam,hogy kihasználom a szivárvány színekben pompázó akrilgyöngyeim adta lehetőséget,és csinálok egy sokszínűt.Természetesen Bogi is segíteni akart,alaposan megtapogatta a gyöngyöket,számolt,forgatta őket.:)
A napsütés most jókor jött,így normális,színhelyes képet tudtam róla készíteni.A második kép lett a legjobb.


2010. október 21., csütörtök

Régi emlékeink új ruhában

Vannak régi dolgok,amik kukába valóak,de vannak olyan darabok is,amelyeket néhány kicsi fortéllyal maivá varázsolhatunk.Nehéz megállapítani mi az érték és mi nem,és nyilván ez egy olyan téma,ami mindenki másként érzékel.Ami nekem értéktelen,neked kincs.De ez nem húzható rá mindenre,valamitől igenis meg kell válni,mert hasznavehetetlen,továbbadhatatlan és elveszi a helyet a valódi értékektől.Aztán ott van az a mélyen motoszkáló gondolat is,hogy minden egyes kidobott darabbal növesztem a világ szemétlerakóinak méretét.:(Szeretnék mindent újrahasznosítani,de nem lehet.Mindent megtartani sem lehet,mert akkor tényleg elvesznek az értékek,nagyon jól tudom,ezt tapasztalom.Pl. amint átrendeztem,selejteztem Bogi ruháit-a kinőtt ruhákat egy zsákba,a még bele kell nőnie ruhákat egy másik zsákba- rögtön rájöttem,hogy mennyi ruhája is van amit hordani tud.Ezek előtte is megvoltak,de akkor nehezen láttam meg őket a többi méret között.Jobban szeretem,ha a dolgok átláthatóak,mint ha felhalmozottak.Bennem van még a gyűjtögetés,de már megérett a gondolat,hogy nem leszek szegényebb attól,ha nem halmozok.Sőt gazdagabb leszek.Térben,energiában....
Ez a polc még a dédnagyapám hagyatéka,saját maga csinálta,van még tőle más bútor is.Pedig nem is asztalos volt,hanem cukrász.:)
A régi színei megkoptak,így már nem volt annyira élvezhető,hiába is emlék.A fotók őrzik a régi festését.Egyszerűbbet,funkcionálisabbat szerettem volna belőle.Lecsiszoltam egy kicsit,hogy barázdáltabb legyen a felülete,és így könnyebben megtudjon rajta tapadni a festék.Mivel a fa jellegét az előző festés miatt nem tudtam visszaadni,ezért maradt a zománcfesték.Lekentem alapozóval,majd két réteg matt,fehér festékkel.Nem akartam selyemfényűt,sem fényeset,így sokkal letisztultabb.
Bogi ruhái kaptak benne helyet,a tetején a plüssállatok pihennek.Régebben is volt rajta függöny,és most is tervben van,majd ha kész lesz,akkor azt is fényképezem.Szeretem a bútorokat megmenteni,átfesteni,átkárpitozni.Csak legyen rá időm,pénzem és kitartásom.:)





2010. október 16., szombat

The winner is ...

A századik bejegyzésemben hirdettem játékot,a 3 pifes hozzászólás után a többi hozzászólónak is ígértem sorsolást.Kiírtam cetlire a neveket,összehajtottam,kezembe vettem,és alaposan megráztam.Majd Bogi választott egyet.Gratulálok a nyertesnek,kérnék egy címet az e-mailomra:monavagyok@gmail.com.A nyereményt még nem leplezem le,meglepi lesz:)



Ezeket az anyagokat rendeltem Etsyről


Már nagyon várom!:)Kb. 2 hét míg megjön.
Más:csináltam egy új facebookos oldalt,mert nem feküdt a név mögött az,hogy rajongói oldal.Így csak simán Monaline design.Ez nem tűnik már annyira önimádónak,rajongói klubot meg csináljanak a rajongók,és ne én.:)
Szóval szívesen veszem a lájkolásokat!

2010. október 11., hétfő

Hogyan tegyünk szert a régebbi Burdák szabásmintáira?

Tegnap ingyen lehetett beiratkozni nálunk a könyvtárba.Már régebb óta gondolkoztam rajta,így most ez a lehetőség kapóra jött nekem.Gyorsan körbe is néztem,hogy mik vannak és kiderült,hogy a régebbi Burdákat ki lehet kölcsönözni.Ez szuper!Szerintem más nagyobb városok könyvtáraiban is van ilyen.

2010. október 10., vasárnap

Laptop táska kettő


Már régóta pakolgattam ezt a textilt.Nagyon tetszett,voltak elképzeléseim,végül első szabásra ez lett belőle.Gothic stílust kedvelők előnyben!:)
Ja és ebbe került már Monaline-os címke is!