Ma kaptam a hírt,hogy változások lesznek a Meskán.Kíváncsi vagyok már nagyon.
Az egyik változás az,hogy ezentúl a készítő megjelölhetik milyen alkotói csoportba tartoznak.
A választási lehetőségek:népművészet,iparművészet,képzőművészet vagy kézműves.
A
népművészet világos.Népi motívumokkal,hagyományokkal kapcsolatos alkotások.Olyan technikával készült tárgyak,melyet nem tanítanak az iskolában.Néphagyomány útján terjed.
A
képzőművészeti tárgyak nem funkcionálisak,sokkal inkább az alkotó gondolatvilágát tükrözik.Ezek az alkotások a látványt szolgálják.A képzőművészet szoros kapcsolatban van az
iparművészettel,nehéz határvonalat húzni közöttük.
A
kézműves használati tárgyakat készít.Van itt mindenféle átfedés.
Pl.aki szobrokat készít képzőművész és iparművész is.Aki népművészeti agyagedényeket-hívhatjuk köcsögnek is:)- készít népművész és kézműves is.De közben iparművész is.Aki ruhákat tervez és meg is varrja,akkor rkézműves is és iparművész is.
Már egyfajta alkotási technika mellett is nehéz a döntés,van akinek szélesebb a palettája.
Nekem is.Varrok is,de csinálok különösebben nem hasznos,de használható és szép ékszereket.
Ilyenkor életbe léphet,hogy más technikának nyiss másik boltot.De ha nem akarok?:)
Mindjárt írok is a kapcsolatra,hogy választ kapjak a kérdéseimre.:))