2010. július 9., péntek

Türkiz gombos fülbevaló


A fülbevalót még a meskás regisztrációm környékén készítettem,akkor még nem nagyon voltak gombból fabrikált ékszerek ott.Anyu gombjai között találtam ezeket a gombokat,és egyből tudtam mi is lesz belőlük.Volt a meskán is,de úgy döntöttem inkább megtartom.Aztán elkeveredtek egymástól,így már nem hordtam.Ma Bogi megtalálta a hiányzó párját a meglévő félnek,aminek nagyon örültem.Eddig nem sikerült normális fotót csinálnom róla.Vagy nem látszott a gomb mintája,vagy túl sötét volt,és inkább kéknek látszott mint türkiznek.Ma sem voltak jobbak az első fotók,de addig állítgattam a gépet,amíg nem sikerült megtalálnom a megfelelő beállítást.

2010. július 8., csütörtök

Szagok és a kord

Tegnap visszakerült a varrógép a szobámba az asztalomra.Már hiányzott a gépolaj szaga a szobámból.Persze nem ennek örülök a legjobban,hanem hogy végre varrhatok.Már meg is vannak a tervek,illetve van egy szoknya amire az utolsó simítások várnak.
Közben beszállok egy kordvásárlós projektbe Juditnál. Az almazöld(370-s árnyalat) kordanyagra várunk még jelentkezőket.

2010. július 7., szerda

Alakul a szobám

Szombat délelőtt nagy lelkesen kipakoltam a szobám.Persze közben már nem voltam olyan lelkes,mert pakoltam a sok felhalmozott holmit,aminek a nagy része nem is az enyém,és a kutya sem használja.De kell,mert majd jó lesz egyszer valamire.Nekem ez a mentalitás nem jön be,így fokozatosan leapasztom a készletet,feltűnni úgy sem fog az illetékesnek,mert semmit sem használ belőlük,nem is emlékszik már arra hogy vannak.Gaz vagyok belátom,de vagy engem lep el a gaz vagy én gazolok ki.Vagy fogalmazhatnék úgy is,hogy bárány és a farkas közül a farkas leszek.Ha bárány lennék megenne a farkas,farkasként meg én eszek :)
A magvas gondolatokkal fűszerezett pakolás után legletteltem amit kell.Persze itt is volt kehe,ugyanis anno mikor az ablakot berakták anno,akkor is baromi rondán csinálták meg a körülötte lévő területet,és sehogy sem sikerült igazán szépre csinálni.Kicsit strukturált,és egyenletlen,de az enyém.Később elruccantunk nővéremmel az Obiba festéket venni.Némi vacilálás után Supralux beltéri festéket vettem Mentalikőr árnyalatban.Sötétebb lett ugyan a szobám tőle,de nyugtatóbb is,és nagyon megy a parkettához,és persze a bútorokhoz is.Igazán harmonikus.Nagyjából ugyanaz marad a berendezés,de egy polcrendszert átteszek a másik falra.Eddig a kanapé felett volt,úgy hogy nagyon megtörte a falat.Mindkét oldalon volt kisebb nagyobb falterület,de olyan aránytalan és kihasználatlan volt így.
A laminált padlózással megszenvedtünk a párommal,nem lesz a kedvenc elfoglaltságom,legalábbis nem ezzel a fajtával.Nagyon nehezen akart összepattanni.Bár lehet azért lehetett ez,mert egy pincében tároltuk,és csak pár nappal a lerakás előtt lett besulykolva a szobámba.Egyébként 48órával lerakás előtt érdemes ez megejteni,hogy felvegye a szoba nedvességtartalmát.Hamarosan teszek fel képet,csak keveredjen elő a fotómasinám. :)

2010. június 30., szerda

Új szoba,új élet?



Persze a kérdés költői,nem ezen múlik,hogy hogyan alakul a további életem.Bár gondolati szertartásnak jó lehet.
Még valamikor tavaly ősszel megvettem a szobámba a kedvenc laminált padlómat.Mivel festeni is kell,ezért nem csináltam(tuk) meg,nem volt már olyan idő,hogy rendesen megszáradjon a festék.
Most viszont hétvégén megcsinálom,ha törik ha szakad.A fal színéről elképzeléseim vannak csak,valamilyen bézses/homokszínű árnyalat lenne jó.Gondolkoztam napsárgában is,de azt hiszem nem illene sem a padlóhoz,sem a kanapéhoz.
Apropó,a kanapé is viszonylag új,karácsonyra vettem magamnak.Több helyen is körbe néztem,végül az Orbán bútorban találtam megfelelőt,ami illik hozzám,és a laminált padlóhoz is.Drapp színű zsenilia huzata van,karfái sötétbarna textilbőr huzattal,és 3db elefántos mintájú párna van hozzá.Fontos szempont volt,hogy ne csak kihúzott állapotban lehessen rajta aludni.Ágyneműtartójában jelenleg az anyagaim pihennek,de volt már része lekvárdunsztolásban is.:)
A padlómhoz visszatérve remélem be tudom üzemelni nagyapámtól örökölt dekopírfűrészt.Skil,tudtommal nem egy rossz márka,reméljük a legjobbakat!:)

2010. június 18., péntek

Fekete kordbársony táska





A táska egy szoknya újrahasznosításából készült.Mivel nem volt elég hosszú cipzárom hozzá,így kettőt tettem be,amelyek középen összeérnek.Tetején,ami eredetileg az övtartós rész volt fekete szaténszalag fut,illetve rávarrtam még szív alakú gombokat is.Eredetileg akartam bele bélést is,de mégsem tettem bele,így is teljesen jó:)

2010. június 17., csütörtök

Pörgős szoknya fekete-fehérben







Az előző bejegyzésemben írtam,hogy szeretnék egy szoknyát varrni az egyik frissen vásárolt anyagból.A felső része egy egyszínű fehér lenvászon,mintáját a 2010.júniusi számból szedtem.Eredetileg egy fodros,többrétegű szoknya lett volna.A szoknya alja egy piszkosfehér,fekete és néhol szürke virágmintával nyomott lenvászon.Az anyag szélén szaténszalag és csipkeszalag található,így száliránnyal ellentétesen szabtam ki.Egy méter anyagot használtam fel,a tetejéből levágtam,mert nem akartam nagyon hosszú szoknyát.Valamivel térd alá ér,így is picit hosszabb,mint szerettem volna,de így is nagyon jó.

2010. június 14., hétfő

Hétvégi szerzemények




Vásároltam pár textilfestéket a Rayher-nél.Már régen szemezgetek a textilfestékekkel,és azért most és ebben a boltban vettem,mert nyertem egy 5000Ft-os utalványt náluk a Gyermekeink Jövője kiállításon.Ahova szintén nyertem a jegyeket:) Úgy látszik most nyerő szériám van,aminek nagyon örülök!!:)Továbbá voltam a Varróvilág üzletében,ahol vettem egy pár táskafület,amivel már régóta szemezek neten is.Került a kosaramba pár táskakarika,mozgócsúszó,epres gomb Boginak,ikertűk,tépőzárak és ruhafestékek.Persze utamba esett az I love textil is,ahol többségében 390Ft-ért kínálják eladásra a textileket.A pink lenvászon és a virágos batiszt anyag kislány ruhává alakul át,a fekete nyomott mintás,csipkedíszítéses szoknyává,a sárga táska lesz a fenti táskafülekkel karöltve:)

2010. június 11., péntek

Megrendelés alapján készült




Ez egy karra rögzíthető mobiltartó.Méregzöld műbőrből készült,tépőzárral csukódik,illetve a gumipántokon is tépőzár található.A tartó kifejezett arra készült hogy gazdája futás,kerékpározás vagy hasonló elfoglaltság esetén is biztonságban legyen a mobil.Magassága 12cm,szélessége 7cm,oldala 2cm.

2010. június 10., csütörtök

4 pötty és még több...



Nagyon tetszenek a pöttyös anyagok (is)!Ennek a táskának az alapja az ikea egyik új anyaga,amelynek hatalmas pöttyei vannak.Kapható több színben is,most a türkizkékre esett a választásom:)Hatalmas pakolós verzió született belőle!:)
A táska magassága 45cm,szélessége 29cm-53cm terjed.Vállpántja 76cm.
Záródás:mágneszár
Belső zseb nincs.Bélése fehér lenvászon.

2010. június 9., szerda

Arany-türkiz barokk mintás táska






Nem tudtam ellenállni ennek a csodaszép anyagnak,mikor megláttam.Arany alapon türkiz színű barokk mintákat szőttek az anyagra.Mivel a fonákoldala is szép,így a felső részénél az került kívülre,ezzel megtörve az "egyszínűséget":)
Ez az anyag egyszerűen kívánta ezt a formát,de vannak még elképzeléseim,hogy mit is készíthetnék belőle még.
A táska magassága 37cm,szélessége legfelül 30cm,míg alul 42cm.Alul a mélysége 7cm.Fülei 70cm hosszúak.
Bélése egy vajszínű,mintásan szőtt lenvászon.Arany színű mágneskapoccsal záródik.

2010. június 7., hétfő

Ötletes nyereményjáték:Pif


A nyereményjátékot nem én találtam ki,de nagyon ötletesnek tartom,így szívesen beszállnék!:)
A játékról Virágnál értesültem.A játék lényege,hogy az első 3 hozzászóló ajándékot kap tőlem 365napon belül.Cserébe nekik is tovább kell vinniük a játékot a blogjukban.Ha benne vagy,akkor játssz velünk!

Vidám,nyári,bohém válltáska



A táska egy gyűrt anyagból készült,ami türkizkék és batikolt hatású,tele vidám mintákkal.Valószínűleg fog készülni ebből az anyagból egy szoknya is:)
A bélése fehér lenvászon,egy fém patenttal záródik.Füleit a táska külső és belső anyagából fontam.Szabtam 3 csíkot,2 kéket és 1 fehéret,nem precízen,csak úgy nagyjából.A len anyag kicsit bomlik,így a végeredmény kicsit rusztikus lett.De ehhez a táskához szerintem nagyon passzol.
A táska szélessége alul 53cm,felül állítható kisebbre,nagyobbra,legkisebb verzió amit az anyag enged 28cm.Magassága 28cm,míg fülei 62-104cm szabadon változtathatók.

2010. június 4., péntek

Rita táskát varrt


Rita barátnőm késztetést érzett arra,hogy készítsen egy táskát.Ő inkább nemezelős,de most kedvet kapott a varráshoz is.Azért az eredeti hobbi sem került hátrányba,mert a táska elejére készült egy nemezelt kép.A fotózásból kislányom sem akart kimaradni.Persze a varrásnál is segédkezett,leginkább szanaszét pakolt :)

2010. június 3., csütörtök

Etsy.com

Nem is olyan rég,valamikor május elején regisztráltam az Etsy.com oldalra.Ez egy amerikai, online kézműves piac.Ennek az oldalnak a magyar megfelelője a Meska.Feltöltöttem pár táskát az oldalra,és ma érdeklődtek is az egyikre,nevezetesen a bohém táskámra.Remélem megvásárolja az érdeklődő:) Őszintén szólva ezen az oldalon többért kínálom a táskáimat.Szívesen árulnám mindenhol azonos áron a termékeimet,de ekkor vagy a hazai piacon lennék drága,vagy a külföldin olcsó.És az a tapasztalatom,hogy a legtöbb ember azt gondolja,hogy ami olcsó nem is olyan jó.Így az áraimat az Etsyn az ottani viszonylathoz igazítottam,és teljesen átlag áron kínálom a táskákat.

2010. június 2., szerda

Mérgelődöm

Kinéztem magamnak a júniusi Burdában egy táskaszabásmintát.Ki is szabtam egy piros műbőr anyagból a külső részét.De ezután észrevettem hogy nem stimmel:( Eredetileg egy 25cmx100cm-es sáv szolgál volna a táska aljának,oldalának és fülének.De még a táskát sem éri körbe,nemhogy fül is legyen belőle. :(
Mindegy,van már ötletem mit csináljak a kiszabott részekkel,bár még pár finomításra szükségem lesz.Nem baj,kell a kihívás! :)