2013. február 27., szerda

Hatalmas narancssárga kordtáska

Úgy esett, hogy a meskás kívánságdobozban rátaláltam egy hölgyeményre, aki táskát szeretett volna, nem is akármiből, narancssárga színű kordból. Mivel nekem éppen volt itthon még, ezért bátran jelentkeztem szolgálatába. az volt a kérése, hogy jó nagy legyen, cipzáros és fedeles is, legyen belső zsebe az apróságoknak, és nem árt ha állítható a füle. A bélésben szabad kezet kaptam, az volt a lényeg, hogy ne fehér legyen. Volt nekem ez a pipacsos anyagom, ami szerintem tökéletesen passzol színvilágilag. Nem mellesleg egészen jó kedvre deríti a táska használóját, ha beletekint. Már ha nem lenne elég vidám eme szép narancssárga színtől. :)


2013. február 22., péntek

Színes selyemruha


Lehet most már kilóra különféle selymeket kapni nálunk, és mikor nővéremmel betértünk, ő talált magának egy szép darabot. Mindjárt ki is találta, hogy neki abból jó lenne egy ruha, majd abba megy Milánóban egy farsangi buliba. A mellrészen és a ruha aljára kerültek a szép színes részek, míg a sötét oldal a derék és csípőrészre. Na nem mintha lenne mit elrejtenie eme karcsú alakon, de nővérem nem szereti, ha ott nagyobbnak látszik. :) Az első képen két beöltözött társával (gyilkos és egy Dexter áldozat), a másodikon pedig kicsit közelebbről.

2013. február 12., kedd

Rózsás táska

Újabb bútorszövet, amiből táska készült. Pántja vatelinnel tömött, színben harmonizáló, világoskék kordbársony. Másneszárral záródik, belül 2 részre osztott zseb.

2013. február 9., szombat

Muffinos táska

Nemrég megérkeztek a távolból rendelt anyagaim, a muffinos textillel a csomagban. Így elkészülhetett végre ez a táska. A megrendelőjének a kérése az volt, hogy cipzáros legyen, és a bélése a sötétebb rózsaszín muffin színében legyen.

2013. január 29., kedd

Már nagyon várom

Hogy megérkezzenek azok az anyagok,amiket rendeltem Etsyn. A muffinos anyagból táska lesz egy megrendelőnek, míg a másik két anyagot kislányom választotta (magának). Mindegyik anyag Michael Miller. Már nagyon,nagyon,nagyon várom,hogy ideérjenek! :)

2013. január 27., vasárnap

Textilfestés: ilyenek lettek

A legfelső volt a halványrózsaszín leggings, élőben kicsit sötétebb.Alulról a második pedig törtfehér volt,tán ezért lett sötétebb. Így megszáradva már jobban hasonlítanak a korallhoz. Szerintem jó színük lett. :)

Breslo

Megnyitottam a boltomat a Breslo-n. Fogalmam sincs mi fog kisülni belőle, reméljük hamar felfedezik, megismerik ezt az oldalt és beindul.

2013. január 24., csütörtök

Textilfestés

Szeretek anyagot festeni, izgalmas kivárni mi sül akarom mondani fő ki a dologból. Ma éppen olyan fehér holmikat festettem, melyeken volt egy-egy folt, amik sehogy sem akartak kijönni. Így mentve a menthetőt betettem őket egy 90 fokos mosásra némi korall színű Colombus textilfestékkel. No persze nem igazán korallos lett, inkább bugyirózsaszín. Ami nem gond, hiszen többségében Bogi foltos ruháit festettem, és neki az a kedvenc színe. Csak olyan kifejezetten rózsaszín festékem nem volt. Azaz azt hittem nincs. Így most lettek rózsaszín kardigánok, egy póló és egy alapvetően is halvány rózsaszín leggings illetve nekem egy vékony, kötött tunika. Hiába, megújítjuk a ruhatárunkat és nem is került ezrekbe, csak a festék árába (90Ft) és a mosógép áram illetve vízfogyasztása.:) El ne felejtsem, az öblítő szakaszban bedobtam egy kis ecetet is. Amint megszáradtak mutatom is őket.

2013. január 22., kedd

Graffiti mintás táska

Szintén a teszveszről szerzett anyagcsomagból készült ez a graffiti mintás táska. Nekem mondjuk az egyetlen saját albérletemet juttatja eszembe, mert ilyen kárpit volt az ülőgarnitúrán. :)

2013. január 21., hétfő

Színes,virágos táska

Ebből a darabból csak 1 lesz. Vettem a teszveszen egy dobozni anyagot( 12kg) és pont akkora darab volt,hogy épp kijött belőle a táska, illetve a zsebe is ilyen színű belül. Sárga a pántja, és sárga a belső anyag is.

2013. január 20., vasárnap

Vad csajos táska

Szeretem ezt az anyagot. Még a jyskben tettem szert rá,ahol is 5m-s tekercsekben adják a textileket. Már készült belőle laptop táska is két féle méretben, most pedig ez az állítható vállpántos oldaltáska. Mindkét oldalon más-más képen áll a hölgyemény. Bélése fekete vászon és egy két részre osztott zsebbel van ellátva. Mágneszárral csukódik.

2012. október 8., hétfő

Régiből újat avagy hosszúból rövid

Bogi farmernadrágja elszakadt a térdénél. először egy másik farmerből vágtam rá egy foltot és azt szegtem körbe farkasfoggal. De valahogy nem lett az igazi. Mivel lassan úgy is rövid lenne neki hosszában, a rövidnadrágjait pedig kinőtte, így levágtam a szárát. Rózsaszín szatén szalaggal szegtem, így sokkal lányosabb lett. :)

2012. október 7., vasárnap

Közérdekű közlemény

Pénteken Budapesten jártam, így ellátogattam kedvenc rövidáru nagykereskedésembe. Aki eddig a Kondorosi úti boltot nem kereste fel vagy rég nem járt arra, az ne is menjen. Legalábbis arra a címre. Ugyanis elköltözött. Az új cím: Fehérvári út 81., Dél Buda Center. Nagyon örültem, hogy most kivételesen autóval mentünk, így nem bumliztam ki feleslegesen busszal. :) A választék nagyjából ugyanaz, a hely kicsit kisebb, az árak továbbra is nagyon barátiak.

2012. szeptember 20., csütörtök

Fehér alapon szürke virágos pakolós táska

Szóval délutánra megszelídült a kis drágám, így az utolsó varrást is el tudtam intézni a táskán. :)
Ha jól emlékszem az utolsó anyagomat használtam el ebből az ikeás vászonból. Sajnos az ikea időszakonként megválik egyik- másik vászontól. Valamelyiktől hamarabb, valamelyiktől később. Aztán olyan is van, ami itthon nem kapható (pedig nagyon tetszene), csak külföldön. Visszatérve a táskára, ez már mágneszárral záródik, a belül található két részre osztott zseb maradt, mint a többinél is. Azért döntöttem a mágneszár mellett, mert a múltkor egy közeli apró rövidárusnál rakattam bele patentokat. Legutoljára még közel azonos áron voltak, most már több mint a duplájáért csinálja a hölgy. Persze megértem, emelkedtek az árak, bár a mágneszáré nem ennyire. :) No meg a három táskából az egyiket nem is rendesen rakta be, kellett még egyet ütnöm rajta.

Bogi függönye recycling módban

Nos, a táskák még nincsenek fotózható állapotban, ugyanis az utolsó öltésnél, ami inkább díszítő jellegű lenne, sajnos megmakacsolta magát a gépem és furán varr. Amíg nem szelídítem meg vagy nem szedem elő a másikat, addig is mutatnám Bogi függönyeit. Történt ugyanis, hogy a kedvenc maradékanyagosomhoz betérve találtam rá erre a pont függönynek való, tündérkés anyagra. Első körben csak egy darabot hoztam, és szerencsémre kiderült, hogy szélességre pont akkora, hogy jól lesz Bogi egyik szekrényére. A szekrényről annyit érdemes tudni, hogy még az enyém volt, de már az ajtó pántjai megfáradtak, és lekerült róla. Lényegében ebből kettő is van, egy akasztós és egy polcos. Már jó ideje bekerültek Bogi szobájába, és felmerült többször is, hogy lehet jól lenne rá egy-egy függöny. Nos, miután kiderült, hogy jó lesz ez az anyag, visszamentem még egy darabért. Hosszában nem teljesen megfelelő, de megtoldottam egy hasonló színű lenvászonnal. Igen, a fotón eltérőbbnek látszódik , talán mert máshogy verik vissza a fényt, de élőben sokkal kisebb az árnyalatkülönbség. Volt itthon pár olyan csavarom, ami ívesen visszahajtott, direkt ilyen célra megfelelő. Sajnos nem tudom, hogy mi a speciális megnevezése a csavarnak. :) Szóval ezeket becsavartam a szekrénybe és kendermadzagot húztam bele a függönyökbe, és azok végeit rákötöttem ezekre a csavarokra. És lám, készek lettek a kislányos függönyök!