Alapja fekete filc,vatelinnel töltve.Barna hímzőcérnával készült rá a monogram.Már csak fel kell lógatni az autóba és rá kell csöppenteni pár csepp tetszés szerinti illóolajat.
2011. március 30., szerda
2011. március 11., péntek
1 év kínai termékek nélkül
Egy érdekes cikkre leltem a témában.
És valóban,szinte mindenen "made in china" felirat áll,és tagadhatatlanul a textilipart is erősen uralja.
Álmaim(és megvalósítandó céljaim) között található többek között az is,hogy újraélesszem hazánk egykor jól működő textiliparát.Nagy feladat,de nem vagyok egy könnyen feladós fajta,és tudom,hogy a türelem,a kitartás,a hit segít benne.Közben azt sem felejtem el,hogy nem megy egyik napról a másikra.:)
És valóban,szinte mindenen "made in china" felirat áll,és tagadhatatlanul a textilipart is erősen uralja.
Álmaim(és megvalósítandó céljaim) között található többek között az is,hogy újraélesszem hazánk egykor jól működő textiliparát.Nagy feladat,de nem vagyok egy könnyen feladós fajta,és tudom,hogy a türelem,a kitartás,a hit segít benne.Közben azt sem felejtem el,hogy nem megy egyik napról a másikra.:)
2011. március 10., csütörtök
Most már látogató számlálóm is van....
...jobbra,felül.Igaz eddig csak annyit számlált ahányszor megtekintettem az oldalt egy-egy módosítás után.Kíváncsian várom mennyien nézik a blogom bizonyos idő alatt.Persze "nagyobb ugrásra" csak akkor számíthatok,ha gyakrabban jelentkezem.Bár kevés időm van,és szabadidőmben próbálok meggyógyulni,de azért készült/készülődik ez-az.Fotózni is tudtam,de az adatkábel zsinór elkúszott valahova.Életre kelt,mint a Zimmer Feriben a romlott kolbászok.:)Persze van több adatkábel is,de az a többi fotómasinához jó(abból egy már nem működik;egy családon belül,de másik házban lakik;és egynek elromlott az automatafókusza és gyógyításra vagy új objektívre vár).Mert miért is lenne minden géphez egyforma csatlakozó,és miért is az veszik el,amely "pótolhatatlan"? Bermuda háromszögben élek,ezt már valóban be kell látnom. De bízok,és tudom,hogy egyszer előkerül.Egyszer,biztosan....:)
2011. március 5., szombat
Fogmosó meditáció
Csatlakoztam Színia mozgalmához:
A gondolat teremt. A közös gondolat viszont erősebben és gyorsabban teremt, mint egyetlen ember gondolata, így a közös cél hatalmas erő. Jó dolog közös célnak, ha a Földet szeretnénk meggyógyítani, de mi lenne, ha előbb csupán a Földnek arra a részére koncentrálnánk, ahol mi élünk: Magyarországra...
A gondolat teremt. A közös gondolat viszont erősebben és gyorsabban teremt, mint egyetlen ember gondolata, így a közös cél hatalmas erő. Jó dolog közös célnak, ha a Földet szeretnénk meggyógyítani, de mi lenne, ha előbb csupán a Földnek arra a részére koncentrálnánk, ahol mi élünk: Magyarországra...
Megtehetjük például, hogy mától minden nap fogmosás közben mindannyian arra gondolunk, hogy Magyarország egy boldog, jólétben élő, tiszta, szép ország - a Föld legboldogabb országa...
Miért pont fogmosás közben?!
Azért, mert így a gondolat rendszeres lesz, és szokásunkká válik, vagyis minden nap egyre erősödik, minden nap közelebb kerül a megvalósuláshoz. Képzeljük csak el, hogy mekkora erő, amikor mondjuk egymillió ember este tíz óra és éjfél között ugyanarra a gondolatra koncentrál..
Arra gondoltam, hogy készítek egy képet ehhez a mindennapi "fogmosó" meditációhoz, vagy imához. Egy olyan képet, amelyen mindenféle jó ömlik szünet nélkül a bőségszaruból Magyarországra. Ez a kép kinyomtatható, háttérképként használható a számítógépen, föltehetjük hűtő mágnesként a hűtőszekrényre, bekeretezhetjük és felakaszthatjuk a falra, bögrére nyomtathatjuk, szóval szabadon és kreatívan felhasználható.
Az a lényege, hogy bármikor bárki ránéz, vagy csak rágondol, máris erősíti a gondolatot, mely szerint Magyarország jólétben, és boldogan él. Tegyünk hozzá még egy rövid imát, és ezzel a néhány apró lépéssel csodákat tudunk létrehozni.
MINDEN NAP FOGMOSÁS KÖZBEN...
2011. február 22., kedd
Hercegnős jelmez
Mikor megkérdeztem Bogit minek szeretne öltözni az ovis farsangon,akkor a választás egyértelműen a hercegnős ruhára esett.Neki is veselkedtem,több ötlet is volt,és útközben is kitaláltam pár dolgot.Eredetileg nem ebből a fáradt rózsaszín színű kordból akartam varrni,hanem egy könnyebb rózsaszín vászonból,de mire az ideért,kiderült nem való erre a feladatra.Nagyon könnyű volt elkészíteni.Egy burdás kislány ruha adta az alapját,a felső részének a szabásmintáját használtam.A szoknya része a mellrész szélességének a duplája,így ráncolás után szép pörgős lett.A felső részére vágtam egy fehér vékony,hímzett-néhol flitterrel díszített anyagból egy eleje középrészt,és arany színű farkasfoggal díszítettem.Eredetileg ujjat is akartam neki csinálni,de végül csak arany színű szatén ferdepánttal szegtem el az ujjait, és a nyakát is.
Az aljára került egy fehér szoknya fodor része.Ez már a végén jutott eszembe,hogy milyen jó lenne hozzá,és nagy örömömre csak le kellett vágnom a szoknyáról,szélességben pont megegyezett a ruha aljával.Így csak levágtam,majd felvarrtam.Hosszúságra pont megfelelő,1-2 centire van a föld felett.
Ez azért is jó,mert az ovis bulira nem tudtunk eljutni,Bogi előtte nap belázasodott,így aznap sem ment oviba.De nem baj,mert a hétvégén csaptunk neki pót-farsangot,átjött nővérem,sütöttem fánkot,feldíszítettük a nappalit,és játszottunk,táncoltunk.Bogi nagyon élvezte.A ruha pedig jó lesz jövőre is a hossza miatt.Tegnap találtam is hozzá egy arany színű balerinát,ami kb. jövőre lesz Bogi mérete:)Idén egy rózsaszín cipő társult volna hozzá,aminek a beszerzése is egy külön történet volt.Bogi közölte,hogy neki kopogós cipő kell a ruhához.Egyik nap,munka után el is mentünk nézni neki egy helyre,de zárás előtt 5 perccel értünk oda,mivel télen 1 órával előbb zárnak be.Gyors próbálás után kiválasztottuk ezt,ha több időnk lett volna,nem biztos,hogy ezt választjuk.Persze szép,meg tetszik is Boginak,és az a lényeg.:)
2011. február 21., hétfő
Új családtag
Korábbi bejegyzésem egyikében már megemlítettem,hogy szeretnék venni egy lockoló varrógépet.
Sikerült hozzájutnom egy újhoz jutányos áron.Későbbiekben tervezem komolyabb gép vásárlását is,de addig is nagyon jó szolgálatot fog tenni ez is.Kipróbáltam,szépen dolgozik.
Az egyik Praktiker áruház mintadarabja volt,ezért sikerült jóval olcsóbban hozzájutnom.Persze ezért a külső burkolata néhol megsárgult,de nem is szobadísznek vettem.:)
Saját fotót nem csináltam róla,szebb képet találtam így online.
Az az érdekes,hogy régebb óta kerestem,és pont ekkora értékben gondolkoztam,csak ugye használtban.És milyen jó hogy bevonzottam ezt a lehetőséget,így még 1 év garanciám is van rá!:)
A típusa: Hunday Yamata FY14U4AD
2011. február 20., vasárnap
Baráti ölelés (díj)
Nagyon jól esett,hogy Nóra nekem is továbbította a Baráti ölelés díját!
Szeretem olvasni a blogját,nagyon szépeket készít,és finomakat süt-főz.
Mint előző díjamnál írtam,kicsit furcsán vagyok a díjakkal.Nagyon örülök nekik,de amikor csak pár embert választhatok,akkor nehéz dolgom van.Annyi kedves,szép,hasznos és jó blog van.Sokat valószínűleg még nem is ismerek.Így úgy döntöttem,hogy ennél a díjnál nem emelnék ki külön senkit,minden olyan blog magára veheti,akit olvasok!Szeretek és ölelek mindenkit,és sok békés és boldog napokat kívánok!
Szeretem olvasni a blogját,nagyon szépeket készít,és finomakat süt-főz.
Mint előző díjamnál írtam,kicsit furcsán vagyok a díjakkal.Nagyon örülök nekik,de amikor csak pár embert választhatok,akkor nehéz dolgom van.Annyi kedves,szép,hasznos és jó blog van.Sokat valószínűleg még nem is ismerek.Így úgy döntöttem,hogy ennél a díjnál nem emelnék ki külön senkit,minden olyan blog magára veheti,akit olvasok!Szeretek és ölelek mindenkit,és sok békés és boldog napokat kívánok!
2011. február 12., szombat
Kreatív blogger díjat kaptam!
Szaffina továbbította nekem a Kreatív blogger díjat,amit ezúton is nagyon szépen köszönök neki!
A díjra vonatkozó szabályok:
1. Köszönd meg akitől kaptad.
2. Tedd ki a logót a blogra.
3. Linkeld be, akitől kaptad.
4. Add tovább további hét blogosnak.
5. Linkeld be őket.
6. Hagyj náluk megjegyzést, értesítsd őket.
7. Árulj el magadról hét dolgot.
7 dolog rólam:
1. Van egy 4 éves lányom,akit egyedül nevelek.
2. Végletes vagyok,egyszer fent-egyszer lent.De a harmóniára törekszem.:)
3. Nehezen viselem az igazságtalanságot és ha hülyének akarnak nézni
4. Szentimentális és idealista vagyok
5. Úgy szeretnék távozni a Földről,hogy letettem valami olyant az asztalra,ami által szebb és békésebb,boldogabb lehet az élet
6. Szeretek főzni,táncolni,barkácsolni,és alkotni(mily meglepő:))
7. Szeretnék egy boldog házasságot,még gyerek(ek)et és sok őszinte barátot
Akiknek a díjat tovább adom:
1. Monica
2. Mamis
3. Toritextil
4. Artemis
5. Panka
6. Virág
7. Katbo
Tulajdonképpen sokkal több embernek tovább adnám,és kezdem érteni,hogy miért látom pár blognál azt,hogy nem kérnek díjat.Mert olyan nehéz választani,ahogy egyre több blogot olvasok.:)
Mindenesetre mindig jól esik ha rám gondolnak,és nem fogom visszautasítani később sem.
Kaptam a héten egy másik díjat is,de annak egy külön bejegyzést szánok majd.:)
2011. február 2., szerda
Szoknya recycling
Végy egy használt farmerszoknyát,ami mondjuk maxiszoknya.Vágd le az alját,és tedd el,jó lesz később valami másra.Toldjad meg valamilyen vidám mintás/csíkos/kockás vagy akár egyszínű anyaggal.Minél fodrosabb,annál jobb.Ebben az esetben egy sárga csíkos vászonnal kombináltam.Piros csíkossal pedig igazán tengerészes lenne,egy olyan is terveben van.:)
Az alját pamutcsipkével dobtam fel.
Az alját pamutcsipkével dobtam fel.
2011. február 1., kedd
Monaline design csapatába új családtag érkezett:Gizi
Gizi nem kér enni,sem inni,sőt fizetést sem kap.Még mielőtt valaki rabszolgatartónak nézne,elárulom,hogy új csapattagom egy próbababa,azaz egy szabóbaba.Ki hogyan nevezi.Bár etetni nem kell,ruházni egyenesen kötelező.Ilyenkor télen pl.fázik,ezért kabátban fotóztam.Természetesen nem ingyen kaptam,de nagyon jó áron jutottam hozzá.Már régóta kerestem a megfelelőt,és érdemes volt várnom.A Gizi név csak úgy jött,és mikor Rita barátnőmnek felvetettem,tetszett neki.Tudom is miért,de nem árulom el.:)Igazság szerint még december végén vettem,de január elején sikerült átvenni,hazahozatni.Fotózni meg most tudtam.Azóta bővült még egy segítőtárssal a csapatom,pontosabban ma,de arról majd később írok.
2011. január 25., kedd
Díjat kaptam!
Cucutól és plcbgrl-től is megkaptam ezt a díjat.Nagyon szépen köszönöm!
A szabályok:
- Írj egy bejegyzést, amelyben közzé teszed a Liebster-Blog képet, és másold be ezt az útmutatót.
- Linkeld be annak a személynek a blogját, akitől a díjat kaptad, és hagyj nála egy hozzászólást, hogy elfogadod a díjat, és add meg a bejegyzésed elérhetőségét.
- Ezután gondolkodj el, melyik az a 3-5 blog, amelyiknek tovább szeretnéd adni a díjat, linkeld be őket a bejegyzésedbe, és értesítsd őket egy hozzászólásban a jelölésről.
- Tehetséges kezdő blogolókat részesíts előnyben, ne olyanokat jelölj, akiknek több 100 követője van.
Akiknek a díjat tovább adom:
Rita
Szaffina
Agyból Buddha
Matula ikrek
Nyilván itt is sokkal többet tudnék beválogatni,remélem akik most kimaradtak nem haragszanak meg érte!:)
A szabályok:
- Írj egy bejegyzést, amelyben közzé teszed a Liebster-Blog képet, és másold be ezt az útmutatót.
- Linkeld be annak a személynek a blogját, akitől a díjat kaptad, és hagyj nála egy hozzászólást, hogy elfogadod a díjat, és add meg a bejegyzésed elérhetőségét.
- Ezután gondolkodj el, melyik az a 3-5 blog, amelyiknek tovább szeretnéd adni a díjat, linkeld be őket a bejegyzésedbe, és értesítsd őket egy hozzászólásban a jelölésről.
- Tehetséges kezdő blogolókat részesíts előnyben, ne olyanokat jelölj, akiknek több 100 követője van.
Akiknek a díjat tovább adom:
Rita
Szaffina
Agyból Buddha
Matula ikrek
Nyilván itt is sokkal többet tudnék beválogatni,remélem akik most kimaradtak nem haragszanak meg érte!:)
2011. január 23., vasárnap
Over/Interlock kérdés
Szeretnék venni már régóta egyet.Egyenlőre használtban gondolkozom.Most több ajánlat is felkeltette az érdeklődésem.Az a baj,hogy neten keresgélve nem nagyon találtam róluk véleményeket,így tanácstalan vagyok.
1.Queenlock:
-4szálas ovelock
-max. 1400öltés/perc
-öltés szélesség 4 szálnál 6mm
-öltéshossz 1-4,5mm
-tűtípus Ha x 1 No.11-14 vagy 130/705 H No.75-90 (ez utóbbit ismerem,ilyent használok)
-tűk száma 2
-magyar nyelvű kezelési útmutató
-5 éves gép,3 éve áll,akkor jó műszaki állapotban volt
-Budapesten átvehető,végül is meg tudom oldani a személyes átvételt
Ár:jelenleg 21.000Ft-on áll,valószínűleg 30e fölé nem megy(?)
2.Kansay Interlock
-használati útmutatás nincs meg
-személyesen nem tudnám átvenni
-szegő,vágó,fedőző gép
-jelenleg 30eFt-on áll
3.Babylock háztartási tisztázó:
-ez veszprémi,így könnyen megoldható lenne a személyes átvétel és a kipróbálás is
-használati útmutató nincs róla(bár az nem érdekes,szerzek,vagy feltalálom magam)
-mellette szól még,hogy a babylockokról jókat találtam
-ára is kedvező,18e
4.Singer overlock
-ez is helyi,személyes átvétel szempontjából ideális
-új,decemberben vásárolt gép,ezért van majdnem 3 év gari rá
-az ára is kedvező,53e(boltból 90e)
-az új singereket elég sokan szidják,és ez az ami elgondolkoztat.Mert hiába van rá gari,ha állandóan szerelőhöz járatom,vagy itthon szenvedek vele.Még is ehhez vonzódok a leginkább,a többinél lehet az áruk dominál.
Úgy érzem nehéz így reális döntést hoznom,szívesen olvasnék véleményeket a témában.Boltban újat most nem akarok venni,az majd a jövő zenéje.A varrógépemet is használtan vettem,és semmi gondom vele,szeretem nagyon,erős is és megbízható is.
Köszönöm szépen mindenkinek aki segít a döntésemben valamilyen módon!:)
1.Queenlock:
-4szálas ovelock
-max. 1400öltés/perc
-öltés szélesség 4 szálnál 6mm
-öltéshossz 1-4,5mm
-tűtípus Ha x 1 No.11-14 vagy 130/705 H No.75-90 (ez utóbbit ismerem,ilyent használok)
-tűk száma 2
-magyar nyelvű kezelési útmutató
-5 éves gép,3 éve áll,akkor jó műszaki állapotban volt
-Budapesten átvehető,végül is meg tudom oldani a személyes átvételt
Ár:jelenleg 21.000Ft-on áll,valószínűleg 30e fölé nem megy(?)
2.Kansay Interlock
-használati útmutatás nincs meg
-személyesen nem tudnám átvenni
-szegő,vágó,fedőző gép
-jelenleg 30eFt-on áll
3.Babylock háztartási tisztázó:
-ez veszprémi,így könnyen megoldható lenne a személyes átvétel és a kipróbálás is
-használati útmutató nincs róla(bár az nem érdekes,szerzek,vagy feltalálom magam)
-mellette szól még,hogy a babylockokról jókat találtam
-ára is kedvező,18e
4.Singer overlock
-ez is helyi,személyes átvétel szempontjából ideális
-új,decemberben vásárolt gép,ezért van majdnem 3 év gari rá
-az ára is kedvező,53e(boltból 90e)
-az új singereket elég sokan szidják,és ez az ami elgondolkoztat.Mert hiába van rá gari,ha állandóan szerelőhöz járatom,vagy itthon szenvedek vele.Még is ehhez vonzódok a leginkább,a többinél lehet az áruk dominál.
Úgy érzem nehéz így reális döntést hoznom,szívesen olvasnék véleményeket a témában.Boltban újat most nem akarok venni,az majd a jövő zenéje.A varrógépemet is használtan vettem,és semmi gondom vele,szeretem nagyon,erős is és megbízható is.
Köszönöm szépen mindenkinek aki segít a döntésemben valamilyen módon!:)
Az idei első bejegyzésem
Elhanyagoltam ezt a blogot,és nem írtam tavaly óta.Ennek egyik fő oka,hogy új menetrendem van,elkezdtem dolgozni egy pékárú boltban.Kereken 5 éve nem dolgoztam olyan helyen,ahol kötött a munkarend.Még szoknom kell,gyakorolnom a jó időbeosztást.Ez a munka most egy kis kitérő,egy rész anyagilag sem árt az a kis plusz,másrészt kicsit visszaszocializálódom,kilépek az otthon kényelmes burkából.Persze a fő csapásirány az életemben a varrás marad,ez az amivel foglalkozni akarok.Remélem most már sokkal gyakrabban tudok jelentkezni,és sok szépet mutathatok majd a közeljövőben.
2010. december 31., péntek
2010. december 30., csütörtök
Padlás
...amely szellemeket rejt.A szellemek énekelnek is,és egy kis kalamajka után révbe érnek a Révész segítségével.Mi más lehetne ez a sztori,mint a Padlás című musical.Amit tegnap este láttam első ízben a Pannon Várszínház előadásában.Már odaérkezni is kalandos volt.A helyszínre egy busz vitt minket.A megbeszélt helyen fel is szálltunk,majd a busz csak állt ás állt és állt...Gondoltuk biztos várunk még valakit.Háromnegyed óra után megkérdezte a sofőr kit várunk még.Micsoda?Mi ugyan senkit!Kiderült,hogy a sofőr csak annyi infót kapott,hogy menjen oda,ahol felszálltunk x időpontra.Így felvilágosítottuk,hogy mi a cél,és már indulhattunk is.
Szerencsére sokkal előbb lettünk volna ott az eredeti indulási terv szerint,mivel a szervezők belekalkulálták azt is,hogy ha esne a hó,akkor lassabb lenne a haladás.Mikor odaértünk szóltunk is a sofőrnek,hogy mikor várjon minket a hazaútra,nehogy itt hagyjon minket.:)
Az előadás fantasztikus volt,jó poénok voltak benne,a színészek is nagyszerűen teljesítettek.Jól éreztem magam!
Aki még nem látta volna,az nézze meg mindenképp!:)
Mára ilyen élménybeszámolós bejegyzést terveztem,majd holnap is jelentkezem!
Szerencsére sokkal előbb lettünk volna ott az eredeti indulási terv szerint,mivel a szervezők belekalkulálták azt is,hogy ha esne a hó,akkor lassabb lenne a haladás.Mikor odaértünk szóltunk is a sofőrnek,hogy mikor várjon minket a hazaútra,nehogy itt hagyjon minket.:)
Az előadás fantasztikus volt,jó poénok voltak benne,a színészek is nagyszerűen teljesítettek.Jól éreztem magam!
Aki még nem látta volna,az nézze meg mindenképp!:)
Mára ilyen élménybeszámolós bejegyzést terveztem,majd holnap is jelentkezem!
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)





